Візитна картка Чугуївського професійного ліцею

ukash

-
Візитна картка Чугуївського професійного ліцею

 

За період існування ліцею з 1972 року педагогічним колективом було підготовлено більше 10 тисяч випускників, які отримали робочі професії.

 В 2014-2015 навчальному році в ліцеї працює 83 працівника. З них 48 працівників інженерно-педагогічного складу, які навчають і виховують більше 300 учнів  – учнів 1-3 курсів та учнів, які мають повну загальну середню освіту і продовжують навчання в нашому ліцеї протягом 1 року. 

 Для багатьох важкий, але вдячний шлях до знань починається з учнівських кабінетів ЧПЛ. Кожного 1 вересня широко відкриваються двері ліцею для молоді України. Кабінети, лабораторії, комп’ютерні класи, майстерні – завжди готові прийняти невгамовних учнів.

Висококваліфікаційні педагоги і майстри виробничого навчання ЧПЛ передають своїм учням знання, досвід, вміння та навички, ведуть до висоти пізнання Життя… Протягом двох-трьох років вони вчать мислити, прийняти рішення, знаходити відповіді на найважчі питання, просто бути людьми і розуміти один одного, приходити на допомогу в потрібний момент. А на уроках виробничого навчання майстри намагаються передати всі свої знання й уміння майбутнім робітникам. І хто може зважити те зерно розумного, мудрого, вічного, яке благородно засіяно майстрами та викладачами в молоді уми, юні душі?

У ЧПЛ працюють педагоги, які вміють бачити і творчо вирішувати поточні проблеми, адаптуватися до мінливих умов життя, володіють високим професіоналізмом, розуміють, що їхнє головне завдання – підготувати висококваліфікованих фахівців широкого профілю, соціально-адаптованих, здатних задовольнити вимоги сучасних економічних структур, а також протягом усього життя самостійно вчитися, здобувати знання і вміння необхідні для повноцінної трудової діяльності. У ліцеї приділяють посилену увагу змісту викладання та використання викладачами та майстрами в\н інноваційних методів роботи.

У ЧПЛ юнаки та дівчата можуть отримати такі професії: оператор комп’ютерного набору; конторський службовець (бухгалтерія); верстатник широкого профілю; оператор верстатів з програмним управлінням; столяр; електрогазозварювальник; кухар; кондитер; перукар (перукар-модельєр); швачка.

Є гуртожиток для учнів, працює їдальня, в якій юнаків та дівчат щодня чекає гаряче харчування. У позаурочний час працюють спортивні секції східних єдиноборств, боксу, волейболу, футболу, баскетболу, зала важкої атлетики. Реалізувати свої здібності і таланти учні можуть у театральній студії, творчому доробку вокально-інструментальної групи, танцювальному колективі. Усі учні гарантовано отримують стипендію. Можливе подальше навчання у вищих навчальних закладах України та за її межами.

Первинна профспілкова організація ліцею, що входить до складу обласної організації профспілки працівників освіти і науки України, спрямовує свою діяльність на захист соціально-економічних прав працівників і учнів закладу. Профспілковий комітет є активною рушійною й діяльною силою у проведенні усіх культурно-масових заходів, які проходять у ліцеї, організатором туристичних екскурсій, поїздок до театрів, музеїв, кіно тощо.

 Головним завданням педагогічного колективу ЧПЛ є: 

  •  забезпечення молоді України правом на здобуття професійно-технічної освіти відповідно до їх покликання, інтересів і здібностей;
  • задоволення потреб економіки нашої України у висококваліфікованих і конкурентоспроможних на ринку праці робітниках.

Концептуальна модель нашого ліцею та програма його розвитку визначаються філософією освіти, яка відповідає цінностям «відкритого суспільства» і ґрунтується на оптимістичних прогнозах, щодо перспектив громадсько-політичного й економічного розвитку України.

Стратегічна мета ліцею – навчити учнів жити у світі, який постійно змінюється, спонукати їх самих виступати в ролі «носіїв змін».

У нашому ліцеї панує тверде переконання: кожен учень – це унікальна індивідуальність. Пріоритетом вільного розвитку особистості є базовим принципом побудови освітньої системи ліцею.